Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Başvurusu Nasıl Yapılır?


Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilere bankalar tarafından sunulan ilk kolaylık kredi kartı borcu taksitlendirme işlemidir. Bu işlem ile mevcut olan borç üzerine faiz farkı eklenerek yeniden hesaplanır ve müşterinin talebine bağlı olarak belirlenen vadeye bölünür. Ancak kredi kartı borcu taksitlendirme başvurusu için bankanın her zaman onay vermesi diye bir zorunluluğu bulunmamaktadır.

Yani banka isterse kredi kartı borcunu taksitlendirme başvurusunu reddetme hakkına her zaman sahiptir. Kredi kartı borcu taksitlendirme başvurusu için kredi kartı müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden müşteri temsilcinizi aramanız ya da bankanızı şahsen ziyaret ederek bu talebinizi sözlü olarak iletmeniz yeterli olacaktır. Bu başvurunuzun ardından bankanız talebinizi değerlendirerek size sonucu bildirirken başvurunuzun onaylanması halinde borcunuz taksitlendirilerek aylık ödeme tablonuz oluşturulur.

Taksitlendirme işlemi sonrası taksitlendirilen bu tutar her ay kredi kartı ekstrenize harcama gibi yansıtılır ancak kredi kartı asgari ödeme tutarı içerisine bu tutarda eklenir. Yani aylık ödemenizi mutlaka yapmanız istenir ve bu tutarı atlatmanız durumunda kredi kartı borcu yapılandırılması iptal edilerek borcun tamamını ödemeniz istenir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir