Kredi Kapatma Kredisi Nedir?


Halk arasında daha ziyade kredi kapatma kredisi olarak anılan borç transfer kredisi başka bankalarda bulunan kredi borcu ve kredi kartı borçlarının bir bankada toplanması amacı ile kullanılan kredilerdir. Bu kredileri yeniden yapılandırma işleminden ayıran en önemli fark borcun bir bankadan başka bir bankaya taşınmasıdır.

Yani kredi yapılandırmasında borç aynı banka tarafından yeniden vadelendirilirken borç transferi kredisinde ise A bankasından B bankasına taşınmaktadır. Burada borcu borçla kapatmak söz konusu olmakla beraber bunun 36 aya kadar vadelendirilmesi sayesinde kişiye ödeme kolaylığı tanınmaktadır. Bu krediyi diğer ihtiyaç kredisi paketlerinden ayıran en önemli fark ise bankanın kişiye değil alacaklı olan diğer bankalara ödeme yapmasıdır.

Yani banka kişinin 10 bin lira borcum var beyanını dikkate almaz ve kimlik numarası üzerinden borç dökümlerine ulaşarak bu borç tutarlarını alacaklı olan bankaların hesaplarına direkt olarak yatırmakta ve daha sonra ödediği bu tutarları müşterisinin borç hesabına kredi olarak yansıtarak 36 aya kadar vadelendirmektedir. Bu kredinin kullanıcılara sağladığı en büyük avantaj parça parça olan borçların tek bir hesapta toplanmasını sağlamak ve 36 aya kadar vadelendirilmesi sayesinde daha kolay ödenmesini sağlamasıdır.

3 Yorum

 1. Cem

  Nisan 25, 2016 at 12:18 pm

  36 Ay vadeye kadar uzatılıyor olması gayet iyi. Bir çok borçlandığımız bankaların tek bir bankada toplanıp uzun vadeli bir sürede ödüyor olmamız çok iyi.

 2. Huriye

  Nisan 25, 2016 at 12:21 pm

  Tüm kredi ve borçlarımı tek bir bankada toplamak için bankayla görüştüğümde işlemin onaylanması için bize yardımcı oldular. Şuanda bir bankada 36 vadeli tek bir çatı altında kredimi ödüyorum.

 3. Tayfun

  Nisan 25, 2016 at 12:22 pm

  Tüm bankaların ortak çalışmaları sonucu şuanda tüm kredilerim tek bir bankada ve sorun yaşamadan taşıma işini gerçekleştirdim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir