Kredi Çekmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalıdır?


kredi notu yükseltme

Kredi çekmek isteyen kişilerin bankalar tarafından değerlendirilmesi için kullanılan en önemli veri kredi notu verisidir. En düşük kredi notu 0 olurken en yüksek kredi notu ise 1900 olarak belirlenmiştir. Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin bankadan kredi onayı alabilmeleri için kredi notlarının 900 ve üzeri olması gerekir.

Kredi notu düşük olan yani kredi notu 900 ‘ün altında olan kişilerin kredi kullanmaları mümkün değildir. Kredi notu 900 ile 1150 arasında olan kişilerin kredi onayı alabilmeleri ise hem kredi başvurusunda bulunulan tutara hem de bankanın yaklaşımına bağlıdır. Düşük tutarlı kredi kullanmak için başvuruda bulunan ya da yüksek faizli kredi kullandıran bankalara başvuruda bulunulması kredi onayı alınması şansını yükseltmektedir.

Kredi onayı alınması konusunda kredi notu ortalaması kadar kişinin sigortalı olarak çalıştığı süre ve aylık belgelenebilir gelir tutarları da önemli bir belirleyici olarak görülür. Yani kredi notu 1500 ile 1800 arasında yer alan ve buna ek olarak 6 aydır düzenli bir işte çalışarak bin 500 lira ya da üzerinde aylık belgelenebilir gelire sahip olan kişiler 50 bin lira ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir