Kredi Çekmeden Nasıl Acil Para Bulabilirim?


Günümüzde acil nakit lazım diyen pek çok kişinin ilk tercihi ihtiyaç kredisi kullanmaktır. Ancak kredi notunun düşük olması, kişinin aylık gelirinin yetersiz kalması ya da kredi kullanmak istiyorum diyenlerin kara listede olmaları halinde ihtiyaç kredisi kullanma girişimleri başarısız olabilmektedir. Kredi kullanmadan para bulmak istiyorum diyen kişilerin ilk kullanabilecekleri yöntem kredi kartından taksitli nakit avans kullanmaktır.

Kredi kartı bulunan ve kredi kartı limiti uygun olan kişiler için son derece uygun olan bu yöntemde banka kullanılan tutarı 9 aya kadar vadeye bölmekte ve bu sayede kullanılan tutar daha kolay bir şekilde ödenebilmektedir. Bu yöntem borcun taksitlendirilmesi açısından kişilere borçlarını zorlanmadan ödeme imkanı sunar. Ancak bunun için kredi kartı limitinin uygun olması gerekir.

Bir diğer kullanılabilecek yöntem ise kredili mevduat hesabı bulunuyor ise bu hesaptan para çekmektir. Ancak bu yöntemde ödeme en geç 45 gün içerisinde mutlaka yapılmalıdır ki bu da geçici bir çözüm sunması açısından tavsiye edilmemektedir. Bir diğer yöntem ise senetle para verenler arasından seçimde bulunulmasıdır. Senetle borç para verenler ne yazık ki resmi kurumlar olmadıkları için bu kurumlar ya da kişilerden borç para alınması ile tefeciden borç almak arasında hiçbir fark bulunmamaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir