Kredi Başvurum Reddedildi, Kredi Notum Düşer Mi?


Kısa vadede kredi kullanmayı düşünen ya da kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamalarına çok daha fazla özen göstermeleri gerekir. Günümüzde ev sahibi olmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri yöntem olan konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak için de mutlaka kişinin kredi notu ortalamasının yüksek olması gerekir. Yani kredi skoru hem kısa vadeli hem de uzun vadeli planlarınız için büyük önem taşır.

Kredi notunun düşmesi pek çok nedene bağlı olarak meydana gelirken bunların arasında önemli olanlardan biri de kredi başvurusunun reddedilmesidir. Kredi başvurusunun reddi ne yazık ki kredi notu ortalamanızı aşağıya çeker. Burada önemli olan kredi kullanmak isteyen kişinin kredi başvurusunun reddedilmesidir. Yani kredi başvuru red nedenleri hiçbir şekilde dikkate alınmaz.

Bu nedenle kredi başvuru formu doldurmadan önce kişinin kredi notu hesaplama işlemlerini yaparak not ortalamasını öğrenmesi ve başvurusunu buna göre şekillendirmesi gerekir. Yani kredi başvurusundan önce mutlaka kredi notunu öğrenmek kişinin kredi onayı almasını sağlayacak kredi tutarını belirleyerek başvurusunu şekillendirmesini sağlayacak dolayısı ile de kredi reddi yaşamasının engelleyerek not ortalamasını düşürmemesine yardımcı olacaktır. Artık findeks kredi notu ortalaması internet üzerinden öğrenilmekte olup yine tüm bankalar çok düşük ücretler ile kredi notunun öğrenilmesini sağlamaktadır.

Kredi notu siteleri üzerinden de ücretsiz kredi notu sorgulaması hizmeti sunulmakta olup ancak bu sitelerin güvenilirlikleri ise tartışmalıdır. Yine bu sitelere kişisel bilgilerinizi vermeniz de ilerisi için sorunlar yaşamanıza neden olabileceği gibi kredi notu öğrenme işlemi için Findeks kredi notu sorgulama sitesi ya da bankaların kredi skoru öğrenme servislerini  kullanmanız önerilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir