Kredi Almadan Düğün Yapma RehberiKredi almadan düğün yapmak mümkün müdür? Borç altına girmeden de ev kurulabilir mi? Yüksek faizle düğün kredisi ya da evlilik kredisi almadan da çeyiz alma olanağı var mı? Bu yazımızda yüklü borçlar altına girmeden nasıl düğün yapacağınızı anlatacağız. Kredi almadan nasıl düğün yapabileceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.

Öncelikle bu rehberi uygularken bir ev alamayacağınızı, lüks eşyalar alamayacağınızı ve taksitle herhangi bir şey almayacağınızı belirtelim. Ayrıca düğün salonu giderlerinden kısmanız gerektiğini ve sadece düğün yapmak ve ev kurmak için elzem olan hususları gerçekleştirebileceğinizi not edelim. Bu rehberimizde çiftlerin sadece kendi gelirleriyle düğün yapmak istediklerinde nasıl hareket etmeleri gerektiğini anlatacağız. Düğüne 12 ay kaldığını farz ediyoruz.

  1. İhtiyaç Listesi Yapın ve Bütçe Çıkarın

İlk ve en önemli adım sadece düğün yapmak için nelere ihtiyaç duyacağınızı yazmak ve bunlar için cebinizden çıkabilecek en az tutarı belirlemektir. Bu liste sizin için en önemli unsur olmalıdır. Çünkü bu listeye sadık kalırsanız arada çıkabilecek planlanmamış harcamaların sizi zorlamasını önleyebilirsiniz.

2. Düğüne Gelecek Kesin Davetli Sayısını Belirleyin

Düğün salonunu kiralamak ve kesin gelecek davetli sayısını belirlemek çok önemlidir. Çünkü sayıyı bilmeniz buna göre bir hazırlık yapmanızı sağlar. 500 davetli için hazırlık yaptığınızda salonda sadece 100 kişinin olması hoş bir durum değildir Bu yüzden davetiyeleri dağıttığınız kişilerin gelip gelmeyeceklerine dair kesin bir cevap almanız işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca düğün salonunu bir yıl önceden ayarladığınızda çok ucuza kiralayabilirsiniz. Düğün salonu size masraflı geliyorsa bir deniz kenarında, geniş bir bahçede ya da terasta bir kokteyl yapabilirsiniz.

3. Harcamalarınızı Olabildiğince Kısın

Kredi almayacağınız için elinizde yüklü bir nakit para olmayacaktır. Bu durumda gelinlik, düğün salonu, eşya masraflarına bir çözüm bulmanız gerekecektir. Eğer imkânınız varsa para biriktirmek iyi bir çözümdür. Ancak biriktiremiyorsanız her ay bir eşyayı peşin para ile almayı düşünebilirsiniz. Bu durumun da çözüm olmayacağını düşünüyorsanız eşyalı yeni bir ev kiralayabilir, ufak tefek eksikleri düğüne kadar her ay biraz biraz tamamlayabilirsiniz..

4. Çinli Alışveriş İnternet Sitelerine Bakın

Damatlık için olmasa da gelinlik için, Çinli websiteler çözüm olabilir. Buralarda aklınıza gelmeyecek kadar iyi gelinlikler bulabilir, sipariş edebilir, üstünde ufak değişiklikler yaptırabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir