Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?


Bankalar artık kredi başvuru formu dolduran müşterilerini kredi notu ortalamaları üzerinden değerlendirmekte olup kredi notu düşük olan müşterilerinin ne yazık ki kredi kullanmalarına izin vermemektedir. Ne yazık ki yaşanılan her yeni kredi başvuru reddi kişinin kredi skoru ortalamasını biraz daha aşağıya çekmekte olup bu da bir sonraki kredi başvurusunda onay alınmasını zorlaştırmaktadır.

Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi başvurusu öncesinde kredi notu sorgulama işleminden yararlanarak kendi not ortalamalarını öğrenmeleri ve başvurularını buna göre şekillendirmeleri gerekmektedir. Peki, kredi almak için kredi notu kaç olmalıdır. Başvuruda bulunan kişinin kredi onayı alabilmesi için kredi notunun en az 1.500 puan sınırında olması gerekmektedir. Kredi notunun sıfır olması yada sıfır ile 700 arasında olması halinde ne yazık ki kredi onayı alınması imkansızdır.

Aynı şekilde 700-900 arası kredi notu ortalaması bulunması da kişinin kredi onayı alma şansını sıfırlar. Kredi notunun 900 ile 1.500 arasında bulunması ise kişinin aylık belgelenebilir gelir tutarı ve kullanmak istediği kredi tutarına bağlı olarak kredi kullanma şansı vermektedir. Ancak burada önemli olan kişinin kredi onayı alabilmek adına mutlaka kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmasıdır. Aksi durumda yine kredi onayı alması zorlaşacaktır. Kredi notu 1.500 ile 1.700 arası olanların kredi notu iyi seviyede kabul edilmekte olup 1.700 ile 1.900 arası kredi notu çok yüksek ve rahat şekilde kredi kullanılabilecek bir seviye olarak kabul edilmektedir.

1 Yorum

  1. ramazan görücü

    Şubat 12, 2016 at 9:23 pm

    kredi kullanmak istiyorum olumsuz sonuçlanıyor kredi notumu nasıl ögrenebilirim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir