Konut Kredisinde Son Durum 2016


2014 yılında dibi gören ve ardından hızlı bir yükselme eğilimine giren konut kredisi faiz oranları ne yazık ki aynı hızla yükselmeye devam ediyor. Kredi kullanarak konut satın almak isteyen kişilerin zorlanmasına neden olan yüksek konut kredisi faiz oranları için kötü haber ise yakın zamanda “konut kredisi faiz oranları düştü” şeklinde haberlerin görülemeyeceği öngörüsü.

Türkiye’nin yanı başında yaşanan savaşlar ve bu savaşın ülkemize sıçrama riskinin her geçen gün yükselmesi, terör saldırıları, bunlara bağlı olarak döviz kurlarının önlenemez yükselişi farklı pek çok faktör ne yazık ki bankaların kredi faiz oranları üzerinde indirime gitmelerini zorlaştırıyor. Üstelik 2016 yılının ilk yarısında ortaya çıkan bu faktörlerin devam etmesi halinde ikinci yarıda konut kredisi faiz oranları için seviyenin biraz daha yukarı çıkarılması bekleniyor.

Bu nedenle konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin çok uygun fiyatlı ev bulmaları halinde alımda bulunmaları ancak bunun dışında kalan kişilerin biraz daha beklemeleri öneriliyor. Ancak alım için uygun konutun bulunması durumunda beklenmeden alımda bulunulması gerekiyor. Siz konut kredisi kullandıktan sonra konut kredisi faiz oranları düştü şeklinde gelişmeler yaşanırsa bu durumda bankanıza konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunarak düşün konut kredisi faiz oranlarından yararlanabiliyorsunuz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir