Konut Kredisi Transfer Hakkında Bilmeniz GerekenlerBankaların sunduğu konut kredisi ürünleri arasında yer alan konut kredisi transferi başka bir bankadan kullandığınız konut kredisinin kendi bankalarına taşınmasını içermektedir. Konut kredisi transferi ile konut kredisi yapılandırma arasındaki en büyük fark konut kredisi yapılandırması için aynı banka üzerinden işlem yapılırken transfer işleminde ise iki farklı bankanın söz konusu olmasıdır.

İki yöntemin de birbirlerine sağladıkları üstünlükler bulunmakta olup burada önemli olan kişinin bunları iyi tartarak kendilerine en uygun olan seçeneği belirleyebilmektir. Konut kredisi transferi için önemli olan konu bankanın bu transfer için sizden talep ettiği masraf tutarıdır. Bazı bankalar masrafsız konut kredisi transferi kampanyaları düzenlese de konut kredisi ekspertiz tutarı için bazı istisnalar uygulanabilmektedir.

Bu nedenle konut kredisi yapılandırma ve konut kredisi transferi arasında karşılaştırma yaparken bu masraf tutarı da hesaplamaya katılmalı ve buna göre bir hesaplamada bulunulmalıdır. Konut kredisi yapılandırma işleminde ise banka sadece konut kredisi yapılandırma ücreti tahsil etmekte olup burada kişi tüm masrafları iki seçenek içinde dâhil ettikten sonra karşılaştırma yaparak karar vermelidir. Bu sayede en uygun konut kredisi faiz oranları belirlenerek karar buna göre verilmelidir. Genelde masraf tutarları dâhil edildiğinde konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunmak daha avantajlı bir konumda kalmaktadır. Konut kredisi faiz oranları düştüğü zaman tercih edilen bu yöntemler aynı zamanda konut kredisi vadesini uzatmak içinde tercih edilebilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir