Konut Kredisi Kullanan İhtiyaç Kredisi Kullanabilir Mi?


Konut Kredisi Almanın Şartları

Son yıllarda ev sahibi olmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri yöntem olan konut kredisi kullanmak aynı zamanda kira öder gibi ev sahibi olmanın da kapısını açmaktadır. Ancak konut kredisi kullanan kişilerin en başta doğru hesap yapamamaları ya da kredi kullandıktan sonra harcamalarına dikkat etmemeleri halinde bir süre sonra ödeme zorluğu yaşamaları çok sık görülmektedir.

En başta konut kredisi kullanırken aylık gelir ile konut kredisi aylık taksit ödeme tutarı mutlak iyi dengelenmeli, arada dengesizlik var ise kesinlikle az para ile idare edebilirim düşüncesine kapılarak kredi kullanılmamalıdır. Çünkü bir süre sonra bu dengesizlik ödeme zorluğu yaşanmasına neden olur. Konut kredimi ödeyemiyorum diyen kişilerin çıkış yolu ise ihtiyaç kredisi kullanmaktır. Ancak kullanılan kredi tutarı çok iyi seçilmeli, bu kredi tutarı ise mutlaka konut kredisinin desteklenmesinde kullanılmalıdır.

Konut kredisi kullananlar ihtiyaç kredisi kullanabilir. Ancak burada önemli olan krediyi kullanmak isteyen kişinin konut kredisi ödeme düzeni ve buna paralel olarak sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır. Kredi notu yüksek olan ve belgelenebilir aylık gelir tutarı kullanmak istediği kredinin geri ödeme tutarına orantılı olan kişiler ihtiyaç kredisi kullanma hakkına sahiptir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir