Konut Kredisi Faiz Oranları Yüksekken Kredi Çekilir Mİ?


konut kredisi kullanmak

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan biri de konut kredisi faiz oranlarıdır. Özellikle de uzun vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin konut kredisi faiz oranları hakkında çok iyi araştırma yapmaları, kredi faiz oranları yüksekken mümkün olduğunca kredi kullanmamaya çalışmamaları önerilir.

120 ay vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin kredi faiz oranları arasında 1 puanlık fark bulunması bile toplamda 5-10 bin lira gibi son derece fazla para ödemelerine dahi neden olabilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri aradığınız kriterlerin tümünü karşılayan konutu bulmanız halinde konut kredisi faiz oranlarını baz almadan konutu satın almanızdır.

Çünkü konut kredisi faiz oranları düştü şeklinde haberin çıkması ile beraber hemen konut kredisi yeniden yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu sayede konut krediniz yeniden hesaplanır ve düşen faiz oranlarından yararlanmanız sağlanır. Ancak aradığınız tüm kriterleri karşılayan bir konutu bulmanız her zaman mümkün olmaz. Yani ucuz konut bulunması ya da hayallerinizdeki evi bulmanız durumunda konut kredisi faiz oranlarına bakılmadan konut kredisi başvuru formu doldurulması verilecek en doğru karardır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir