Kolay Kredi Veren Bankalar 2016


Özellikle de acil para ihtiyacı duyan kişilerin kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları çok daha kısa sürede kredi onayı almaları açısından önemlidir. Bu nedenle kredi başvuru formu doldurulmadan önce kredi notu sorgulaması yapılmalı, kişi mutlaka not ortalamasına orantılı bir kredi tutarı belirleyerek buna göre bir bankadan kredi kullanmaya çalışmalıdır.

En Kolay Kredi Veren Bankalar 

Bankaların bir bölümü özellikle de çok fazla kredi kullandıran bankalar kredi onayı konusunda son derece seçici davranmaktadır. Örneğin Akbank kredi onayı konusunda zaten çok yoğun bir talep ile karşı karşıya olduğu için bu talepler arasından karar verirken daha seçici davranırken Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan müşterilerine daha kolay bir şekilde kredi onayı verebilmektedir. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunurken ihtiyaç kredisi faiz oranları kadar kişinin banka seçimi de önemlidir.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Her bankanın yıllık belirli bir kredi kullandırma limiti bulunur. Bu limit doğrultusunda bankalar kredi değerlendirmesinde bulunurken bu limitin altında kalan bankalar çok daha kolay kredi verme yolunu seçer. Örneğin kredi notu 1100 olan bir kişi A Bankası tarafından kredi başvurusunun reddedilmesi ile karşı karşıya kalırken B bankası tarafından aynı kredi tutarı için kredi onayı alabilmektedir.

5 Yorum

 1. Hilde

  Ağustos 12, 2016 at 11:54 am

  Bir çok banka kolaylıkla kredi verirler önemli olan kredi puanınızdır.

 2. Ifakat

  Ağustos 12, 2016 at 11:55 am

  Bankaların kredi kolay verebilmeleri için kbb puanınızın yüksek olması gerekiyor.

 3. Jade

  Ağustos 12, 2016 at 11:55 am

  Kredi puanınız eğer yüksekse her bankadan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

 4. Jale

  Ağustos 12, 2016 at 11:55 am

  Garanti bankası her zaman ihtiyacımızı hızlı bir şekilde karşılamakta zorluk çıkarmıyorlar.

 5. Jalenur

  Ağustos 12, 2016 at 11:56 am

  Öğrencilere en kolay krediyi enpara vermektedir. Bu konuda kredi puanınız çok önemlidir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir