Kolay Kredi Çekmek İçin Kredi Puanı Kaç Olmalı?


Kredi başvurusunda bulunan kişilerin en çok dikkat etmeleri gereken konu kredi notu ortalamalarını yukarıda tutmaktır. Çünkü bankalar artık doldurulan kredi başvuru formlarını incelerken ilk olarak başvuru formunu dolduran müşterilerinin kredi notu ortalamalarına bakmaktadır. Düşük kredi notu olan kişilerin hem kredi onayı almaları zorlaşmakta hem de onlar için uygulanan kredi faiz oranları yükseltilmektedir.

Yani kredi notunun düşük olması hem kredi kullanmayı zorlaştırmakta hem de ihtiyaç kredisi faiz oranları için daha yüksek oranların uygulanması anlamına gelmektedir. Kredi notu sorgulaması yapılarak kişinin kredi notu ortalamasını öğrenmesi mümkündür. Özellikle de bankalar artık kredi notu hesaplama işlemlerinde müşterilerine kolaylıklar sunmakta ve makul ücretlere kredi notu ortalamalarını öğrenmelerine olanak sağlamaktadır.

 Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin Findeks kredi notu sorgulaması yaparak ücretsiz bir şekilde kredi notlarını öğrenmeleri de mümkündür. Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notlarının 600 ve üzeri olması gerekir. Kredi notunun daha yüksek olması hem kredi onayı alınmasını kolaylaştıracak hem de daha yüksek tutarlı kredilerin kullanılmasını mümkün hale getirecektir.

Kredi notunun düşük olması ise hiçbir şekilde kredi onayı alınamaması anlamına gelir. Günümüzde kolay kredi veren bankalar dahi kredi notunun 300 ve altı olan kişilere kesinlikle kredi onayı vermemeyi tercih etmektedir. Bunun en önemli nedeni bankaların kredi ve kredi kartı ödemeleri konusunda kişileri daha düzenli olmaya teşvik etmektir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir