Kolay Kredi Çekmek İçin Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir?


Kredi notunun kredi onayı ile yakından ilgisi bulunmakta olup kredi notunun düşük olması halinde kredi onayı alınması zorlaşmaktadır. Bu nedenle kolay kredi çekmek isteyen kişilerin mutlaka kredi notlarına özen göstermeleri ve kredi notunu yükseltmek için borçlarının ödeme tarihlerine mutlaka dikkat etmeleri gerekmektedir.

Kredi çekmek için kredi notu ortalamasının en azından 1150 ve üzeri olması gerekir. Kredi notu sorgulama işleminin ardından hesaplanan not ortalamanız 1150 skorunun altındaysa bu durumda kredi onayı almanız zordur. Özellikle de 900 puan sınırdır ve bu puanın altında kalan kişilerin ihtiyaç kredisi onayı almaları mümkün değildir. Kolay kredi çekmek için kredi notunun 1500 ve üzerinde olması gerekir.

En yüksek kredi notu 1900 olup kredi notunun yanı sıra kredi başvuru formu dolduran kişinin sigortalı çalışma süresi ve en son çalıştığı iş yerindeki çalışma süresi de önemlidir. Aynı iş yerinde uzun süredir çalışan kişilerin kredi notları büyük oranda artarken aynı zamanda sigortalılık süresi fazla olan kişilerin de kredi notları yükselmektedir. Kısacası kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notlarının 1150 ve 1500 arasında olması ve en az 6 aylık sigorta süresi bulunması gerekmektedir. Yine belgelenebilir aylık gelir tutarı yüksek olan kişilerin de kredi onayı almaları daha da kolaylaşmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir