Kimler Hibe Kredi Alabilir?


Kimler Hibe Kredi Alabilir?

Sermaye eksikliği özellikle iş yapabilecek, başarı sağlayabilecek projeler ve planlar için en büyük sıkıntılardan biridir. Zira para ve iyi fikir her zaman en doğru kişide buluşamıyor. Bu nedenle de iyi, iş yapabilecek fikirleri olanlar; fon ve hibe arayışına girerek kimlerin hibe kredi alabileceği konusunda araştırma yapıyorlar.

Son dönemde Avrupa Birliği ile birlikte farklı kurum ve kuruluşların doğru fikirlere desteği bir hayli arttı. Ancak bu gibi hibelerden kimlerin faydalanacağı, nasıl hibe alınabileceği doğru bir şekilde analiz edilip uygulamaya geçirilmez ise ortaya koyulan çaba boşa gidebilir. Kimler hibe kredi alabilir sorusunun cevabına bu yazımız içinde ulaşabilirsiniz.

Peki bu hibe kredi nedir? Genelde hayvancılık, sanayi, teknolojik planlar gibi başvurulara verilen geri ödemesi olmayan ya da olursa da çok düşük miktarlarda olan para destğidir. Son dönemde verilen gibe kredilerinin sayısı ve parasal değeri de arttığı için pek çok insan bu hibelerden faydalanmak için başvuruda bulunuyor. Ülkemizde de TÜBİTAK büyük miktarlarda hibe verebiliyor. Öyleki proje kalitesi, iş yapabilmesi ve sunumu eğer doğru ve istenilen bir biçimde yapılmışsa beş yüz bin liraya kadar hibe almak mümkün oluyor.

Türkiye Cumhuriteti Devleti de KOSGEB adı altında özellikle hayvancılık ve sanayi üretimi alanında faaliyet gösterenlere çok büyük miktarlarda hibe ya da kredi verebiliyor.

Hibe kredilerden nasıl faydalanabileceğiniz ve kimlerin hibe alabileceği konusunda kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra konuya ilişkin başvurunuzu yapıp projeniz için gerekli olan maddi desteği sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem fikriniz iş yapabilir hem de hayat standartınız girişiminizden sonra daha da yükselebilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir