Kentsel Dönüşüm Kredisi

Türkiye’nin özellikle de büyük şehirlerin mimari yapısı çok eski yıllara dayanıyor. Zira pek çok şekli bozuk bina hatta mahalle hem şehrin görüntüsüne zarar veriyor hem de içerisinde oturanların yaşamını tehdit ediyor. Ancak bütün bir binayı yıkıp yeniden inşa etmek de bir hayli masraflı olabileceği için böyle durumlar da genelde pek dikkat edilmeden geçiliyor. İşte hem […]


Kentsel Dönüşüm Kredisi

Türkiye’nin özellikle de büyük şehirlerin mimari yapısı çok eski yıllara dayanıyor. Zira pek çok şekli bozuk bina hatta mahalle hem şehrin görüntüsüne zarar veriyor hem de içerisinde oturanların yaşamını tehdit ediyor. Ancak bütün bir binayı yıkıp yeniden inşa etmek de bir hayli masraflı olabileceği için böyle durumlar da genelde pek dikkat edilmeden geçiliyor.

İşte hem bunun önüne geçip hem de müşterilerine hizmet sunmak isteyen bankalar kentsel dönüşüm kredisi adı altında kredi paketleri sunarak şehirlerin eskiyen görünüşlerini değiştirmede hem vatandaşımıza hem de devletin idari organlarına destek oluyor.

Öncelikli olarak risk raporu almış olan binaların faydalanacağı kentsel dönüşüm destek kredileri kapsamında bir bireye yüz bin liraya kadar kredi verilebilecek. Oldukça düşük faiz oranları ile geri ödemesi bir hayli kolay olan kentsel dönüşüm destek kredisinden faydalanmak için risk raporunuz ile birlikte devlet organlarına müracaat edebilirsiniz. Devlet kentsel dönüşüm içim yüz bin liraya kadar kredi verebilirken özel bankalara gidildiğinde bu tutar daha da artabiliyor.

Eğer risk raporu almış iseniz mevcut eviniz içinde devam etmeniz pek çok zarara hatta geri dönüşü mümkün olmayan problemlere sebep olabilir. Bu yüzden gerek devletten gerekse özel bankalardan alacak olduğunuz kentsel dönüşüm kredileri ile evinizi yenileyebilir ve muhtemel riskleri daha ortaya çıkmadan yok edebilirsiniz.

Barınma insanın temel ihtiyaçlarından biridir ve her insan en kaliteli şeyler ile ihtiyaçlarını gidermek ister. Siz de kentsel dönüşüm destek kredisinden yararlanarak eviniz için en iyisini, ailenizi için en iyi evi oluşturabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir