İş Yeri Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?


İşyeri açmak isteyen kişilerin desteklenmesi amacı ile verilen iş yeri açma kredisi girişimcilerin en büyük destekçisi konumundadır. Bankalar tarafından belirli faizlerle kullandırılan işyeri açma kredisi yanı sıra aynı zamanda dönemsel olarak KOSGEB tarafından faizsiz olarak ta kullandırılmaktadır.

Ancak faiz oranları farklılık göstereceği için işyeri açma kredisi veren bankalar arasında mutlaka incelemeler yapılmalı ve bu incelemelere göre karar verilmelidir. Banka kredi karşılaştırma işleminde kredi faiz oranı kadar aynı zamanda bankaların tahsil ettikleri kredi dosya masrafları da karşılaştırmaya dahil edilmelidir.

Garanti Bankası işyeri açma kredisi desteğinin yanı sıra aynı zamanda işyeri satın almak için de mortgage desteği vermektedir. İş Bankası işyeri açma kredisi için daha cazip kredi faiz oranları sunarken ancak kredi onayı verme konusunda ise daha titiz davranmaktadır. Yani ne yazık ki kredi notu ortalaması düşük olan kişilerin ve şirketlerin kredi onayı almaları çok zordur.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir