İnternetten Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?


Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişiler için büyük önem taşıyan kredi notu ortalaması farklı pek çok kanal üzerinden öğrenilebilmektedir. İnternetten kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak mümkün olmakla beraber bunun için seçilen site çok önemlidir. Ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti veren tüm sitelerden böyle bir bilgiyi edinmeniz ne yazık ki mümkün değildir.

Çünkü bu sitelerin sizin kişisel bilgilerinize ulaşmaları hem imkansızdır hem de bu kişisel bilgileri sizin paylaşmanız durumunda bu bilgilerin hangi amaçlar için kullanılacağı belirsizdir. Bu nedenle kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin bunun için interneti kullanmaları durumunda Findeks kredi notu sorgulama sitesinden yararlanmaları gerekir ki bu işlem için belirli bir tutar ödenmesi gerekir.

Ancak ilk kez kredi notu sorgulaması yapan kişiler için ücretsiz Findeks kredi notu sorgulaması yapılmasına izin verilmektedir. Bu bilgi 3 ayda bir düzenli olarak güncellendiği için ikinci sorgulamada ücret ödemeniz istenir. Bedava kredi notu sorgulama hizmeti için ise en garanti yöntem Vodafone akıllı telefon kampanyaları için başvuruda bulunmaktır. Yani en yakın Vodafone satış noktası ziyaret edilir ve akıllı telefon almak istiyorum denilir. Satış yetkilisi sizden kimlik numaranızı ister ve kredi notu ortalamanızı inceleyerek taksitle telefon satın alıp alamayacağınızı teyit eder. Kredi notu ortalaması bu şekilde öğrenildikten sonra diğer kampanyaları da incelemek isteyeceğiniz söyleyerek olay yerinden uzaklaşabilirsiniz 🙂

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir