İnternet Bankacılığı Nedir?


Bankaların sunduğu hizmetler arasında yer alan internet bankacılığı nakit para yatırma ve nakit para çekme işlemlerinin dışında kalan tüm işlemlerin internet üzerinden yapılabildiği özel bir bankacılık sistemidir. Bu sistemde oluşturacağınız internet şubesi şifresi ve bilgileri ile hesabınıza ulaşmanız ve işlemlerinizi çok daha uygun koşullarda yapmanız sağlanır.

Örnek vermek gerekirse internetten havale yapmak çoğu banka tarafından ücretsiz sunulmakla beraber şubeden yapılan havalelerde ise son derece yüksek masraflar tahsil edilmektedir. Oldukça yoğun olan banka şubelerinde saatlerce ayakta sıra bekleyerek zamanı israf etme sorunu da çözen bu hizmet yine istediğiniz her an bu hizmetten yararlanmanızı sağlar.

Yani sistem sayesinde ister gece yarısı isterseniz de pazar günü havale yapabilir  ve fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. Bu hizmetten yararlanan kişiler için banka internet, banka çalışanı da kişinin kendisi olmaktadır.

3 Yorum

 1. İbrahim

  Nisan 25, 2016 at 11:14 am

  Artık internet bankacılığından yapamadığımız hiç birşey kalmadı gibi bir durumdayız. Kredi çekebiliyoruz, Kredi kartı alabiliyoruz vs bir çok iş yapabilir durumdayız.

 2. aykut

  Nisan 25, 2016 at 11:15 am

  İnternet şubesi sayesinde kolaylıkla eft havale fatura gibi bir çok işlemimi çok kısa sürede ve çok cüzi miktarlar karşılıgında yapabiliyorum artık.

 3. Temel

  Nisan 25, 2016 at 11:15 am

  İnternet güvenliligi konusunda internet şubeleri gayet başarılı bankada kayıtlı olan telefonunuza mesaj geliyor ve şifreyi girmeden giremiyorsunuz. Yapılan işlerdende haber veriyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir