İNG Teknokredi Nedir, Nasıl Alınır?


Bankacılık Denetleme Kurumu tarafından kredi kartına taksitle akıllı telefon alımına sınırlama getirilmesi ile beraber teknolojik ürünler almak isteyen kişiler başka çözümler aramaya başladı. Özellikle de yüksek tutarlı akıllı telefon modelleri için taksitli satış çözümü bulamayan büyük teknoloji mağazaları çareyi bankalar ile anlaşmakta buldu.

İNG Teknokredi ise bu kredi tiplerine verilebilecek en iyi örneklerden biri. İlk olarak Teknosa ve İNG Bank ortaklığı ile kullandırılmaya başlanan kredi yoğun ilgi gösterilmesi ile beraber diğer teknoloji marketleri tarafından da kullandırılabiliyor. Teknokredi başvurusu için sadece kısa mesaj gönderilmesi yeterli oluyor. Yolladığınız kısa mesaj bankanın kredi istihbaratına tabi tutuluyor ve kredi notu ortalaması verilerine göre sonuçlandırılıyor. Kredi başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere kredi ön onayı veriliyor.

Kredi ön onayı alan kişiler kredi kartı ile ya da peşin olarak beğendikleri teknolojik ürünleri satın alıyorlar. Daha sonra ise ihtiyaç kredisi başvuru evrakları ile İNG Bank şubeleri arasından kendilerini en yakın olanı ziyaret eden kişiler kredi ön onay mesajı ile evraklarını teslim ederek kredilerini 36 ay vadeli olarak kullanabiliyorlar. Yani dilerseniz 36 ay taksitli akıllı telefon satın almış oluyorsunuz. Daha sonra kullandığınız kredi ile teknolojik markete ödemiş olduğunuz tutarı yatırabilir, fazla kredi başvurusunda bulunarak kalan tutarı kendi nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Kredi ön onayı alan kişilerin kredi başvuru evrakları ile bankanın şubelerinden birini ziyaret etmeleri yeterli olup, kredi notu yüksek olan kişilere genelde kredi ön onayı verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir