ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı, İpotek Ücreti


Çok eski bir banka olmamasına rağmen düzenlediği kampanyalar ile adını Türkiye’nin en büyük bankaları arasına yazdırmayı başaran ING Bank özellikle de konut kredisi kampanyaları ile dikkat çekmektedir. Bunun en önemli nedeni ING Bank konut kredisi faiz oranları için uygulanan düşük oranlar ve kullanıcılara sağlanan düşük dosya masrafı gibi ek imkanlardır.

ING Bank konut kredisi güncel faiz oranı şu an yüzde 1,29 olarak uygulanırken yıl başı itibari ile kredi faiz oranları için yeni bir güncelleme yapılması beklenmektedir. Bu nedenle çok acil olarak konut alımında bulunması gerekmeyen kişilerin mutlaka konut kredisi başvurusu için yılbaşından sonraki Ocak ayını beklemeleri önerilmektedir. Ancak aradıkları bir konut bulan ve acil olarak satın alımda bulunmaları gereken kişilerin konut kredisi kullanarak evlerini satın almaları önerilmektedir.

Bunun gibi durumlarda konut kredisi onayı alan kişilerin konut kredisi faiz oranları düştü haberlerini görmelerinin hemen ardından bankalarına başvuruda bulunarak yasal hakları olan kredi yeniden yapılandırma başvurusunda bulunmaları gerekir. Bu durumda banka düşen konut kredisi faiz oranları üzerinden kredi hesaplamasını yeniden gerçekleştirir ve yüksek faiz oranı üzerinden ödeme yapmanız sonlandırılır.

Bir başka merak edilen konu da ING Bank konut kredisi ekspertiz ücreti rakamıdır. Bankanın şu an için tahsil etmiş olduğu ekspertiz ücreti 500 liradır. Bu ücret konut kredisi onayı verilmese dahi tahsil edileceği için kredi başvurusu ile beraber nakit olarak tahsil edilir ve kredi onay almazsa iade edilmez. ING Bank ipotek tesis ücreti 172 liradır. ING Bank konut kredisi dosya masrafı ya da bankanın belirttiği şekilde ING Bank konut kredisi tabela tahsis ücreti ise kullanılan kredinin yüzde 0,5 oranı olarak uygulanmaktadır.

5 Yorum

 1. ipek

  Aralık 21, 2015 at 4:36 pm

  yeni alacağım ev için ing bankasından konut kredisine başvurdum fakat hala sonuçlanmadı. kaç güne belli olur acaba ?

 2. pelin

  Aralık 21, 2015 at 4:38 pm

  araştırmalarıma göre en cazip oranlar ing bankası konut kredisinde görünüyor. başvuru kaç gün içerisinde onaylanıyor ?

 3. türkmen

  Aralık 22, 2015 at 8:38 am

  bende ing bankasından konut kredisi almayı düşünüyorum. hemen onaylanması için yapmam gereken ek birşeyler varmı ?

 4. necati

  Aralık 22, 2015 at 8:39 am

  yeni alacağımız ev için bütün bankalara baktım fakat sanırım en mantıklısı ing konut kredisi gibi duruyor

 5. recep

  Aralık 22, 2015 at 8:41 am

  biz konut kredimizi ing bankasından aldık ve gerçekten çok memnunuz. faiz oranları diğer bankalar gibi yüksek değil. tavsiye ederim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir