İlk Param ile Birikim Nasıl Yapılır?İlk Param Yapı Kredi tarafından ebeveynlere sunulan bir birikim hesabıdır. Çocuğunuz için para biriktirmek istiyorsanız bu birikim hesabını seçebilirsiniz. Üstelik 1 – 20 Aralık tarihleri arasında düzenli fon talimatı verdiğiniz takdirde Vadaa Kumbarası kazanabilirsiniz. 

İlk Param ile yeni yıl hediyenizi Yapı Kredi’den alabilirsiniz. İlk Param ile çocuğunuz büyürken çocuğunuzun birikiminin büyümesini de sağlayabilirsiniz. İlk Param ebeveynlere sunulan bir uzun dönemli birikim hesabıdır. Bu hesap sayesinde çocuğunuz için para biriktirebilirsiniz. Bu birikimi eğitim, evlilik, iş kurma gibi güzel adımlar için kullanabilirsiniz.

İlk Param ile birikim yapmak için öncelikle Yapı Kredide bir vadesiz mevduat hesabınızın ya da kredi kartınızın olması gerekir. Bu hesaptan ya da kredi kartından sizin belirlediğiniz tutarda ve sıklıkta düzenli fon talimatı alınır. Bu talimata dayalı olarak oluşan para çocuğun İlk Param hesabına otomatik olarak aktarılır. Bu hesabın en önemli özelliği çocuğun akrabalarının ya da diğer yakınlarının çocuğun İlk Param hesabına arzu ettikleri tutarda ve sıklıkta düzenli fon talimatı verebilmeleridir. İlk Param ile birikimler hisse senedi ve sabit gelirli menkul kıymetlere yatırım yapan Yapı Kredi Portföy Karma Fonunda değerlendirilir. Yatırım araçları arasından nakit paraya dönüştürülmesi kolay ve az riskli araçlar tercih edilmektedir. Bu birikim şekli son derece akıllıcadır. Üstelik hesapta büyüyen yatırım fonlarını istediğiniz zaman nakde çevirme imkânınız da vardır.

İlk Param birikim hesabı için başvuru yapmak istiyorsanız vadesiz hesabınızın olması durumunda çok kolay adımlarla başvuru yapabilirsiniz. Bireysel internet şubesine girerek Başvurular ve İlk Param bölümünden düzenli fon alım talimatı vermeniz yeterlidir. Yapı Kredide vadesiz hesabınız yoksa öncelikle bir vadesiz hesap açtırmanız ve daha sonra söz konusu adımları izleyerek başvurmanız gereklidir. Bireysel internet şubesini kullanmak istemezseniz SMS ile başvuru mümkündür. İLKPARAM T.C.kimlik numaranız yazarak 4470’e göndermeniz başvuru için yeteridir. Ayrıca telefon bankacılığını kullanabilir ya da doğrudan banka şubesini ziyaret edebilirsiniz.

1 – 20 Aralık 2016 tarihleri arasında kredi kartınızdan aylık 100 TL ve üzeri düzenli fon alım talimatı verirseniz ve 31.01.2017’ye kadar en az bir fon alımı gerçekleştirirseniz Vadaa Kumbarası kazanabilirsiniz. Bunun için talimatınızın bir yıl geçerli olması gerektiğini not edelim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir