İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2016Kredi kullanmak isteyen kişilerden bankaların yüksek oranda faiz gideri ve dosya masraf tutarları tahsil etmeleri nedeni ile mutlaka kredi hesaplama işlemi yapılarak en uygun kredi veren bankalar belirlenmeli ve buna bağlı olarak kredi başvurusunda bulunulmalıdır. Özellikle de yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi kullanımları için düşük faiz oranlarının bile 36 ay vadeli kredilerde büyük farklar ödenmesine neden olması bu hesaplamanın önemini daha da arttırmaktadır.

Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi başvuru formu doldurmadan önce gerek ihtiyaç kredisi hesaplama gerekse de ihtiyaç kredisi karşılaştırma işlemlerini yapmaları gerekir. Bu sayede en uygun ihtiyaç kredisi paketi belirlenerek kredi başvurusuna buna göre şekil verilebilir. 2016 yılının başlangıcında tek başına bir partinin hükümet kuracak çoğunluk oyu alarak başlanması ekonomik açıdan kredi faiz oranları için düşüşün sağlanacağı beklentisini arttırmış ancak daha sonra yaşanan gelişmeler ne yazık ki faiz oranlarının daha da yükselmesine neden olmuştu.

İhtiyaç kredisi faiz oranları için bankalar artan maliyetleri neden olarak göstererek kredi faiz oranları için 1-2 puanlık artışa gittiği için kredi kullanmak isteyen kişiler için ne yazık ki büyük bir dezavantaj yaşanmaktadır. 5 bin lira ihtiyaç kredisi ya da 10 bin lira ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler için bu büyük bir sorun teşkil etmezken ne yazık ki 50 bin lira ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin çok daha fazla bir tutarı ödemelerine neden olmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir