Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?


Hangi Bankadan Vadeli Hesap Açmalıyım?

Bankaların hesaplardan düzenli olarak hesap işletim ücreti tahsil etmesi nedeni ile mutlaka kullanılmayan hesapların kapatılması gerekir. Hesap kapatma işleminin yapılması son derece kolaydır. Peki, hesap kapatma nasıl yapılır?

Hesap kapatma işlemleri bankadan yapılacaksa bu durumda kişi hesabının bulunduğu banka şubesini kimlik belgesi ile ziyaret etmelidir. Yapılan ziyarette müşteri hizmetleri temsilcisine hesabınızı kapatmak istediğinizi sözlü olarak beyan etmeniz halinde hesabınız kapatılacaktır. Ancak hesabın ekside olması durumunda hesap kapatılamaz. Bu nedenle önce hesabın sıfırlanması gerekir.

İnternet şubesi kullanıcıları için ise hesap açmak ve hesap kapatmak çok daha kolaydır. Bunun için internet şubesine kişisel bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra hesaplarım bölümünden kapatmak istediğiniz hesabı seçerek kapat butonuna basmanız halinde hesabınız kapatılır. Burada dikkat edilmesi gereken konu kullanılmayan tüm hesapların kapatılmasıdır. Çünkü hesabın açık olduğu tüm durumlarda bankaya karşı yasal yükümlülükleriniz devam eder. Hesabı kapatmanız halinde ise banka olan tüm ilişiğiniz kesilir ve daha sonra adınıza borç tahakkuk edilmesi gibi hiçbir yaptırım uygulanamaz. Bu nedenle geriye dönük açılan tüm hesaplar incelenmeli ve açık olan hesap bulunuyorsa bu hesaplar kapatılmalıdır.

İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır ?

Akbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır  ?

2 Yorum

  1. Zehra

    Nisan 26, 2016 at 11:37 am

    Bankadan bankaya hesap kapatma işlemi değişmektedir. Bazı bankalar direk telefonlada kapatırken bazı bankalar şubeye gelmemizi istemekte.

  2. Zeliha

    Nisan 26, 2016 at 11:39 am

    Bankalardan şubeye giderek kolaylıkla işleminizi yaparak hesabınızı herhangi bir ücret ödemeden kolaylıkla kapatılabilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir