Hayvancılık Hibe Kredisi

Ülkemizde özellikle doğu bölgelerinde insanların birinci geçim kaynaklarından biri hayvancılıktır. Zira 80 milyona yaklaşan ülke nüfusunu doyurmak ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak için her gün tonlarca et marketlerden ya da kasaplardan satın alınıyor. Ancak son dönemde yerli et stok durumu konusunda yaşanan büyük sıkıntılar nedeni ile et fiyatları ciddi bir artış göstererek 35 lira seviyesine kadar […]


hayvancilik_icin_hibe_mujdesi_h10439


Ülkemizde özellikle doğu bölgelerinde insanların birinci geçim kaynaklarından biri hayvancılıktır. Zira 80 milyona yaklaşan ülke nüfusunu doyurmak ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak için her gün tonlarca et marketlerden ya da kasaplardan satın alınıyor. Ancak son dönemde yerli et stok durumu konusunda yaşanan büyük sıkıntılar nedeni ile et fiyatları ciddi bir artış göstererek 35 lira seviyesine kadar çıktı. Devlet işe el atıp ithal et getirerek fiyatları bir nebze daha aşağı çekebilmiş olsa bile durum hala bir çok ailenin ulaşamayacağı düzeyde.

Yerli et üretimine ihtiyacımız olan bu günlerde pek çok insan da bu işe hevesleniyor. Ancak herkesin hayvancılık için yeterli miktarda parası bulunmuyor. Bu da bir çok projenin daha başlamadan son bulmasına ne den olabiliyor. Hayvancılık alanında önemli bir iş alanı olması nedeni ile devlet başta olmak üzere pek çok kurum bu alanda çalışmak isteyenlere krediler ya da hibeler veriyor. Hayvancılık hibesini eğer alabilirseniz önemli bir desteği sırtlamış olursunuz. Hayvancılık hibesi almak için faaliyette bulunacağınız bölgede yer alan ilgili hibe ofisine giderek nasıl başvuracağınıza ilişkin bilgi alabilirsiniz. Eğer etkili ve fikriniz, doğru bir sunumunuz varsa büyük ihtimalle hayvancılık hibesinden faydalanabilirsiniz.

Eğer hibe alamamışsanız da umudunuzu kesmeyin. Zira bankaların pek çoğu girişimcilere düşük faizli krediler veriyor. Hayvancılık hibe kredisi almak için bankalardan teklif alabilirsiniz. Getirisi bir hayli fazla olan hayvancılık alanında faaliyet göstererek hayallerinize çok hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Dileriz hayvancılık alanına olan destek artar hem tüketici hem de üretici kazanmış olur.

 

1 Comment

  1. kazım

    Aralık 22, 2015 at 9:30 pm

    Ben hayvan işine girmek istiyorum fakat nakitim yok hayvancılık hibe kredisini nasıl alabilirim?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir