Halkbank Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?


Kredi kullanarak yeni bir araba sahibi olma hayalleri kuran müşterilerini desteklemeyi sürdüren Halk Bankası taşıt kredisi kampanyaları ile oldukça cazip koşullar sunmaya devam ediyor. Halkbank taşıt kredisi başvurusu için Halk Bankası şubeleri üzerinden size en yakın olanı ziyaret etmeniz gerekirken kredi kullanma şartları ise kullanılacak olan kredi seçeneğine bağlı olarak belirleniyor.

Örneğin Halkbank sıfır taşıt kredisi başvuru şartları ile Halkbank ikinci el taşıt kredisi başvuru şartları arasında büyük farklılıklar bulunuyor. Ancak genede bankanın taşıt kredisi başvuru formu doldurmak isteyen müşterilerinde aradığı önemli kriterler bulunuyor. Bunlar arasında ilki araç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişinin mutlaka aylık belgelenebilir düzenli bir gelirinin bulunması şartı yer alıyor. Yani çalışmayan kişiler belgeli kira ya da faiz gelirleri gibi ek bir gelire sahip bulunmuyorlar ise kesinlikle kredi kullanamıyorlar.

Buna ek olarak ikinci el araç kredisi başvurusu formunu doldurmak isteyen kişilerin en fazla 5 yaşa kadar olan araçlar için başvuruda bulunmalarına izin veriliyor. Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerde aranılan şartlar arasında kişinin reşit olması, aylık belgelenebilir gelire sahip olması taşıt kredisi aş sınırı olan 5 yaş sınırına uyulması ilk akla gelen en ciddi şartlar arasında bulunuyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir