Halk Bankası Karekodlu Çek Uygulaması


Güvenli çek kullanmak ve çek dolandırıcıları tarafından verilen zararlardan korunmak isteyen kişiler için özel olarak geliştirilen karekodlu çek uygulaması bankalar tarafından da yeni yeni kullanılmaya başlanan bir uygulamadır.

Halk Bankası karekodlu çek karnesi veren bankalar arasında yer almakta olup bu sistem temel olarak Findeks kredi notu sorgulama servisi tarafından verilmektedir. Akıllı cep telefonuna indirilen karekodlu çek uygulaması üzerinden çekin üzerinde yer alan kod okutulur ve bu sayede hem çekin gerçek olup olmadığı hem de çeki yazan firmanın ya da şahsın kredi notu performansı görüntülenerek çekin sağlamlığı hakkında bilgi edinilmesi sağlanır.

Ticaret hayatında en çok tercih edilen ödeme araçları arasında ilk sırada yer alan çekle ödeme aynı zamanda bir firmanın güvenirliğini de gözler önüne seriyor. Bu nedenle karekodlu çek kullanımı ilerleyen günler içerisinde büyük firmaların yanı sıra küçük firmalar, işletmeler ve şahıs şirketleri tarafından da kullanılmaya başlanacak gibi görünüyor. Halk Bankası karekodlu çek başvurusu hem Halk Bankası şubeleri hem de Halk Bankası KOBİ bankacılık müşteri hizmetleri yetkililerine yapılabilmektedir.

3 Yorum

 1. Sabri

  Nisan 25, 2016 at 11:17 am

  Sürekli çek kullananlar için gayet başarılı bir uygulamadır. Kolaylıkla çek geçerliliğini öğrenebiliyor olmak güzel bir durum.

 2. Ender

  Nisan 25, 2016 at 11:18 am

  Çek geçerliliği konusunda güzel ve başarılı bir uygulama. Halkbankası ve findeks bu konuda karekod uygulaması gerçekten insanların işlerinde güven getircek ve bankalarla uğraşmaktan kurtaracaktır.

 3. Elif

  Nisan 25, 2016 at 11:19 am

  Çek veren kişinin kredi puanına kadar görebiliyor olmak gayet iyi. Çek geçerliliği gibi konularda illaki bankaya gitmekten kurtarıyor bizleri.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir