Halk Bankası Girişimcilik Kredisi Kampanyası


Yeni iş fikirleri olanlara kredi desteği sağlayan Halk Bankası girişimcilik kredisi ile üretme isteği duyanlara maddi destek vermeyi sürdürüyor. Özel kredi seçenekleri ile girişimcileri destekleyen banka üniversiteden yeni mezun olan gençlere kredi desteği verirken bunun yanı sıra teknokent girişimcileri ile farklı fikirleri olan yaratıcı girişimcileri de desteklemekte ve ortak amacı yatırım olan tüm girişimcileri desteklemeyi amaçlamaktadır.

Deneyimsiz yeni mezunlar için kredi kullanımına izin veren banka mezun olduğu bölüm ile ilgili olarak iş kurmak isteyen üniversite mezunlarına 50 bin lira girişimcilik kredisi kullandırırken mesleki kuruluşlardan eğitim belgesi olan usta girişimciler için ise 30 bin lira iş kurma kredisi vermektedir. KOSGEB hibe kredi almaya kazanan girişimcileri kredi paketlerinden yararlandıran banka mucit girişimci kredisi ve cesur girişimci kredisi paketleri ile ise 75 bin lira işyeri açma kredisi kullandırmaktadır.

Halk Bankası girişimci kredisi 48 ay vadeli olarak kullandırılmakta olup ödemeler eşit taksitli olarak aylık gerçekleştirilmektedir. Ancak girişimcinin eğitimi, deneyimi, yatırım yapacağı sektör ve yatırım projesi gibi farklı özelliklere bağlı olarak faizsiz girişimci kredisi, ödemesiz dönemli girişimci kredisi ve uzun vadeli girişimci kredisi gibi farklı seçenekler de sunulmaktadır. Halk Bankası girişimci kredisi başvurusu için Halk Bankası şubeleri üzerinden başvuru yapabileceğiniz gibi bilgi de edinebilirsiniz.

1 Yorum

  1. kemal saglam

    Şubat 3, 2016 at 11:52 pm

    5 yıldır iş makınası operatoruyum kredı kullanarak kendı işimi kurup para kazanmak ıstıyorum bu iş için tecrubelıyım ve cevrede tanınan bırıyım 05435430556

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir