Garanti Bankası Kiracıya Konut Kredisi Kampanyası


Kiracıların ev sahibi olmalarını sağlamak amacı ile düzenlenen Garanti Bankası kiracıya konut kredisi kampanyası ile sizde hemen hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kullanmak istediğiniz kredinin yüzde ikisi kadar peşin ödeme yapmanız. Peşin ödemeli konut kredisi sayesinde taksit tutarlarınızı büyük oranda indirerek gerçekten kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

120 ay vadeli konut kredisi kullanımına izin veren Garanti Bankası 750 bin liraya kadar konut kredisi kullandırmaktadır. Garanti Bankası konut kredisi ekspertiz ücreti olarak 550 lira tahsil etmekte olup bu tutar kredi onayı verilmese dahi geri iade edilmemektedir. Çünkü Garanti Bankası ekspertiz ücreti bu tutarı bankanın kredi kullanılmak istenen konutun değerlendirmesi amacı ile tahsil etmekte olup kredinin onayı ile alakalı değildir.

Konut kredilerinde krediye konu olan taşınmazın üzerine ipotek konulduğu için Garanti Bankası konut kredisi masrafları içerisinde bankanın ipotek koyma masrafı da bulunmaktadır. İpotek ücreti olarak ise banka 160 lira talep etmektedir. Konut kredisi dosya masrafı olarak ise kullanılan kredinin en az yüzde 0.5 oranında tutar talep edilmekte olup bu tutar en fazla 2 bin lira ile sınırlandırılmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir