Garanti Bankası İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır?


Sunduğu uzun vadeler, düşük faiz oranları ve kampanya fırsatları sayesinde ikinci el taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında yer alan Garanti Bankası özellikle de ikinci el taşıt kredisinde son derece uygun koşullar sunuyor.

Diğer bankalar tarafından uygulanan 2.el taşıt kredisi yaş sınırı genelde 5 yaş ile sınırlandırılırken Garanti Bankası ikinci el taşıt kredisi yaş sınırı ise 10 yaştır. Yani 2016 yılında 2.el taşıt kredisi başvurusu formu dolduracak olan kişiler 2006 model araçlara kadar kredi başvurusunda bulunma hakkına sahiptir. Garanti Bankası 2.el taşıt kredisi başvurusu için yapmanız gereken tek şey kredi kullanmak istediğiniz aracın ruhsatı, noter tarafından onaylanmış olan satış sözleşmesi, taşıt kredisi kullanmak isteyen kişinin kimlik, adres ve gelir belgeleri ile şubenin ziyaret edilmesidir.

Bu ziyaretin ardından banka hakkınızda kredi istihbarat süreci başlatılarak kredi notu sorgulaması yapılacak ve kredinin uygunluğu incelenecektir. Burada banka karar verirken en çok kredi notu ortalamasına bakar. Kredi notu yüksek olan ve belgelenebilir aylık gelire sahip olan kişilerin kredi onayı çok daha kısa sürede verilmektedir. Yine bunlara ek olarak kişinin belgelenebilir aylık gelir ortalaması ile ödemesi gereken aylık taksit tutarı ortalamasının dengeli olması gerekir. Bilindiği üzere bankaların uyguladıkları politika gereği kullanılan kredinin aylık ödeme tutarının belgelenebilir aylık gelirin yarısını aşmaması gerekir. Yani aylık geliri 2 bin lira olan bir kişi ancak aylık ödemesi bin liraya kadar olan kredi paketi için kredi onayı alabilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir