Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?


İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında yer alan Garanti Bankası aynı zamanda kolay kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için ise kullanabileceğiniz farklı pek çok kanal bulunmaktadır.

Bunlardan ilki Garanti Bankası şubeleri arasından kendinize en yakın olanı seçerek şahsen başvuruda bulunmaktır. Şubeden kredi başvurusu işleminde bulunmak için kimlik belgeniz, aylık gelir belgesi ve adresinizi gösteren her hangi bir belge ile başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Şubeden yapılan başvurularda Garanti Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama işlemleri de dahil olmak üzere pek çok işlem yapılabilmektedir.

Ancak diğer tüm bankalarda olduğu gibi Garanti Bankasında da şubelerin iş yükünü hafifletebilmek adına internet sitesi, internet şubesi ve mobil bankacılık hatları üzerinden yapılan kredi başvurularında daha düşük kredi faiz oranları sunulmaktadır. Garanti Bankası SMS kredi başvurusu için uygulanan kredi faiz oranı ise şu anda en düşük kredi faiz oranı olarak öne çıkmaktadır.

Garanti SMS kredi başvurusu için kimlik numaranızı, kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisi tutarınızı, kredi geri ödeme vadesini ve aylık belgelenebilir gelir tutarını yazarak 3390 numarasına kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Buna ek olarak Garanti internet sitesi üzerinden de kredi başvurusunda bulunabileceğiniz gibi ihtiyaç kredisi hesaplama işlemlerini de yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak Garanti Bankası internet şubesi, Garanti Bankası ATM’leri, Garanti Paramatik makineleri ve Garanti Bankası cep şubesi üzerinden de ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir