Evlilik Kredisi Almak İstemeyen Eş Nasıl İkna Edilir?Evlilik kredisi, evlenirken çıkacak tüm masrafların eksiksiz bir şekilde karşılanması açısından çiftlerin çoğunlukla istediği bir kredi türüdür. Ancak bazen eşlerden biri evlilik kredisi almak açısından isteksiz olabilmektedir. Peki, evlilik kredisi almak istemeyen eş nasıl ikna edilir? Bu sorunun cevabını almak için yazımızı okuyun.

Evlilik kredisi ya da düğün kredisi bankalar tarafından çiftlerin ilgilerinin, isteklerinin ve ihtiyaçlarının göz önüne alınmasıyla oluşturulan bir kredi türüdür. Bankalar, çiftlerin evlenirken ne kadar nakit sıkıntısı çektiğinin farkındadırlar. Düğün giderleri, ev eşyası giderleri ve çeyiz giderleri sadece birkaç kredi kartıyla karşılanabilecek türden giderler değildir. Bu yüzden bankalar çeşitli evlilik kredilerini ve düğün kredilerini çiftlere sunmaktadırlar. Ancak çiftler her zaman böyle bir borcun altına girmek konusunda hemfikir olmayabilirler. Bu durumda eşlerden biri diğerini ikna etme sürecine girmek zorunda kalabilir. Peki, evlilik kredisi almak istemeyen eşi nasıl ikna edeceksiniz?

Evlilik kredisi almak yüklü bir borcun altına girmek anlamına gelse de uzun vadede sizi eşya konusunda çok rahatlatan bir kredidir. Eğer evlilik kredisi kampanyası yakaladıysanız eşinize bu kredi sayesinde çok güzel bir düğün planlayabileceğinizi ve daha sonra bu kredi borcunu küçük taksitlerle ödeyebileceğinizi anlatabilirsiniz. Kredi kampanyasının avantajlarını ve düşük faiz olanaklarından yararlanarak kredi borcunun geri ödeme aylık taksitlerini ödeme konusunda zorluk yaşamayacağınızdan söz edebilirsiniz. Sizin de maaşınız varsa kredi borcunun geri ödeme taksitlerini bölüşerek ödemeniz eşinizi rahatlatabilir. Ancak eşinizi bu konuda ikna etmekte zorlanırsanız öncelikle onun bu krediyi almaya neden karşı olduğunu öğrenmelisiniz. Krediye karşı durmasının altında yatan esas nedeni öğrenmelisiniz. Eğer onun gerekçesini öğrenirseniz ikna sürecinde hangi unsurların üstünde durmanız gerektiğini de bilirsiniz. Masraftan kaçmak evlilik ve düğün sürecinde pek işe yaramayabilir. Çünkü alışveriş yapmak ve biraz para harcamak kaçınılmazdır. Eşiniz düğünden sonraki dönemde nakit sıkıntısı çekmek istemeyebilir. Bu durumda almanız gereken kredinin tutarını nasıl düşürebileceğinizi düşünebilirsiniz. Bunun için bir ihtiyaç listesi yapabilir, bir bütçe çıkarabilirsiniz. Ardından bunu eşinizle paylaşarak neden kredi almak zorunda olduğunuzu açıklayabilirsiniz. Eşinizin konuya hakim olduğunuzu görmesi onu ikna etmenizi sağlayacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir