Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?


Dünyanın en ağır işçileri olsa dahi ne yazık ki ev hanımları hak ettikleri değeri görmemektedir. Özellikle de bankalar ev hanımlarına kredi verilmesi konusunda son derece katı uygulamaları hayata geçirmektedir. Ne yazık ki ev hanımlarına kredi veren bankalar çok ağır şartlar talep etmektedir. Diğer bankalar ise ev hanımlarına kredi onayı vermeyi kabul etmemektedir.

İncelendiğinde ev hanımlarına kredi veren bankalar ve şartları son derece ağır olmakla beraber zaten bu şartlara sahip olan kişilerin kredi çekme gereği duymayacakları da ortadadır. Örnek vermek gerekirse çoğu banka ev hanımlarına kredi vermek için kredi başvuru formu doldurmak isteyen ev hanımının bankalarında yüksek miktarda nakit para birikimi olmasını istemekte ya da kredi notu çok yüksek olan bir kişinin kefaletini talep etmektedir.

Mikro krediler ise bunların dışındadır. Avrupa Birliği kredileri olarak ta bilinen bu krediler ile ev hanımlarının desteklenmesi ve iş hayatına katılmaları amaçlanmaktadır. Geri ödemesiz krediler olarak ta bilinen hibe krediler için yoğun başvuruda bulunan kişiler olduğu için bu kredilerin alınması da son derece zordur. Özellikle de İŞKUR girişimcilik kursu gibi özel eğitim kurslarına katılınması gibi zorunluluklar bulunmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir