Ev Hanımlarına Bankadan Nasıl Kredi Alınır?


Bankaların kredi almak istiyorum diyen müşterilerinden talep ettikleri belirli bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar arasından ilki kişinin mutlaka belgelenebilir düzenli bir aylık gelire sahip olunması koşuludur. Bu nedenle ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunsa dahi bu bankaların talep ettikleri koşullar çok ağırdır. Örneğin ev hanımının kredi onayı alabilmesi için kredi notunun çok yüksek olması yeterli olmayıp aynı zamanda kredi kullanmak istediği bankada mevduat birikimi bulunması gerekir.

Ya da ev hanımının teminat gösterebileceği bir taşınmazı, arabası ya da altın birikimi gibi ek teminatların sahibi olması gerekir. Özellikle de altın teminatlı kredi başvurularında ev hanımlarının kredi kullanma şansları büyük oranda artmaktadır. İpotekli ihtiyaç kredisi türleri için de kredi onayı alma şansı bulunmakla beraber burada karar verme hakkı bankaya aittir ve ev hanımlarının düzenli bir gelirleri bulunmadığı için kredi başvuru reddi yaşama oranları çok daha yüksektir.

Bu nedenle “ev hanımıyım kredi kullanabilir miyim?” sorusunun yanıtı kesin olarak verilemez. Ancak hiçbir birikiminiz yok ise, daha önce bankalardan kredi kullanmadıysanız ya da kendinize ait bir kredi kartınız bulunmuyor ise ve ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurmak istiyorsanız kredi onayı alma şansınız çok düşüktür. Ancak ipotekli ihtiyaç kredisi ya da teminatlı ihtiyaç kredisi paketleri için yapılan başvurularda kredi onayı alma şansınız bir miktar artmasına rağmen karar yine bankaya aittir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir