Ev Hanımıyım, İhtiyaç Kredisi Kullanabilir Miyim?


ev hanımlarına kredi

Dünyanın en hor görülen işçileri arasında yer alan ev hanımları ne yazık ki bankalar tarafından da aynı muameleye tabi tutulmaktadır. Ev hanımlarının düzenli bir gelire sahip olmamaları nedeni ile bankalardan kredi kullanmaları çok zordur. Ne yazık ki ev hanımlarına kredi veren bankalar şeklinde yapılan pek çok paylaşım bulunmakla beraber bu krediler makro krediler olarak bilinen ev hanımlarının iş hayatına girmelerini teşvik etmek amacı ile kullandırılan hibe kredi türleridir. Yani ev hanımlarının ihtiyaç kredisi kullanmaları çok zordur.

Ancak ev hanımı olmasına rağmen çok yüksek bir kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin kredi kullanmak için bir şansı bulunabilir. Yine kredi notu ortalamasının yüksek olması için ev hanımının adına bulunan kredili mevduat hesabı ya da kredi kartı gibi ürünleri düzenli olarak kullanması ve borcunu her seferinde tam olarak kapatması gibi zorunluluklar uygulanır. Yani önceden çalıştığı için bu ürünleri kullanan ve borcunu her seferinde tam olarak zamanında ödeyen ev hanımlarının bir şansı olabilir.

Tüm bunlara rağmen ihtiyaç kredisi başvuru evrakları arasında yer alan aylık düzenli gelir belgesi sunulmadığı için banka kredi başvurusunu kabul etmeyebilir. Bu durumda altın kredisi ya da ipotekli ihtiyaç kredisi gibi teminat sunularak kullanılan kredilere başvuruda bulunma imkanınız vardır. Özellikle de altın kredisi bankaların en çok kullandırmak istedikleri kredi türü olmakla beraber genelde yüzde 100 kredi onayı garantisi verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir