Ev Hanımıyım, En Kolay Nasıl Kredi Alabilirim?


Ev hanımlarının en büyük sorunlarından biri de ekonomik olarak kendi özgürlüklerine sahip olamamalarıdır. Özellikle de bankalar ne yazık ki ev hanımları kredi ve kredi kartı gibi ürünler verme konusunda son derece isteksiz davranır. Bunun en önemli nedeni ev hanımlarının aylık düzenli bir gelire  sahip olmamalarıdır.

Bankaların ihtiyaç kredisi başvuru şartları arasında ise önemli maddelerden biri kredi başvuru formunu dolduran kişinin aylık düzenli bir gelire sahip olması ve bu gelirini belgeleyebilmesidir. Bu durum aynı çalışmayan bir kişiye kimsenin borç vermek istememesine benzer.  Yani banka sizin bir gelire sahip olmadığınız için kredinizi de geri ödeyemeyeceğinizi düşünür.

Ev hanımlarına kredi daha ziyade ev hanımlarının çalışma hayatına girebilmeleri için kullandırılır. Bankadan kredi çekmek istiyorum diyen ev hanımları hibe krediler olarak ta bilinen ve çalışma hayatına girmek isteyen kadınların desteklenmesini amaçlayan kredilerden kullanabilirler.

Ancak ev hanımlarına hibe kredi kullanımında başvuru sayısı çok yüksek olduğu için iyi bir proje ile başvuruda bulunulması yada İŞKUR ve belediyelerin kurs merkezlerinde açılan mesleki kurslara katılım çok önemlidir. Özellikle de girişimcilik kursu mezuniyet belgesi bulunması çok önemlidir. Bu belge sayesinde diğer kursiyerlere oranla ev hanımının kredi kullanması daha kolaylaşır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir