Ev Hanımıyım Bankalar Bana Neden Kredi Vermiyor?


Esnafa 30 bin faizsiz kredi şartları

Ev hanımlarına kredi konusunda ne yazık ki bankaların gereksiz bir sürü prosedür uygulamaları sonucunda kredi kullanılması zorlaştırılmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar ise sadece mikro kredi ya da Avrupa Birliği kredileri gibi hibe kredilerin kullanımına izin vermektedir ki bu kredilere milyonlarca kişinin başvuruda bulunması nedeni ile kredi onayı alınması çok zordur.

Bankanın ev hanımına kredi vermemesi konusunda ki en önemli neden ev hanımlarının aylık düzenli bir gelire sahip olmamasıdır. İhtiyaç kredisi kullanma şartları arasında bankanın en çok önem verdiği konulardan biri kişinin mutlaka aylık düzenli bir gelire sahip olması ve bu geliri belgeleyebilmesidir. Bu belge maaş bordrosu olabileceği gibi aynı zamanda maaş yazısı da olabilir.

Yine aylık geliri gösteren kira bordrosu ya da bankada bulunan vadeli mevduat hesabı da gelir belgesi kabul edilir ki bu tip gelire sahip olan ev hanımlarının kredi kullanması mümkündür. Bunun dışında kalan yani aylık gelire sahip olmayan ev hanımlarının ne yazık ki kredi kullanmaları mümkün değildir. Bu nedenle ev hanımının yapacağı kredi başvurusu reddedilecektir. Kredi notu ne kadar yüksek olursa olsun kişin aylık geliri yok ise kredi kullanamaz.

3 Yorum

 1. ELif

  Nisan 25, 2016 at 12:00 pm

  Düzenli bir gelirim olduğu için sorunsuz bir şekilde kredi çekebilmiştim. Yan komşumun geliri olmadığı için kredi kullanamamıştı.

 2. Zehra

  Nisan 25, 2016 at 12:01 pm

  Kefilli bir şekilde ev hanımı olduğum halde kredi kullanamamıştım. Bunun sebebini araştırdığımda Kbb puanımın düşük olması ve düzensiz ödeme yaptığımdan kaynaklı olduğunu öğrenmiştim.

 3. Elifsu

  Nisan 25, 2016 at 12:03 pm

  Düzenli gelirim ve aileden kalan mal varlığım sayesinde sorunsuz bir şekilde kredi kullandım. Şuanda düzenle ödememi yapıyorum ve kbb puanımın arttığını takip ediyorum.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir