En Uygun ve Avantajlı Konut Kredisi Hangi Bankada?


Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin konut kredisi faiz oranları için son derece dikkatli davranmaları gerekiyor. çünkü uzun vadeli krediler olan konut kredilerinde yaşanan bir puanlık farklar bile ödenen konut kredisi tutarının büyük oranda artmasına neden olarak kredi kullanan kişinin zarara uğramasına neden olabiliyor. Yine güncel konut kredisi faiz oranları kadar bankaların konut kredisi masrafları da hesaplamalara dahil edilmeleri gereken önemli kalemler arasında yer alıyor.

Çünkü bazı bankalar mortgage faiz oranları için indirim yaparak düşük faiz oranları ile müşterileri kendi bankalarına çekmek isterken kardan zarar etmemek adına konut kredisi dosya masrafları ile bu zararı telafi etmeye çalışıyor. Bu nedenle konut kredisi karşılaştırma işlemlerinde mutlaka konut kredisi faiz oranları ve konut kredisi masrafları da hesaplamaya dahil edilmeli ve toplam üzerinden karşılaştırma yapılmalıdır.

Konut kredisi faiz oranları karşılaştırıldığında ise en uygun konut kredisi şu anda yüzde 1.11 faiz oranı ile Kuveyt Türk Bankası konut kredisi paketi ile sunuluyor. 10 yıl vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için ise faiz oranı yüzde 1.17 faiz oranı uygulanıyor. Yapı Kredi Bankası 120 ay vadeli konut kredisi kampanyası kapsamında ise yüzde 1,17 faiz oranı sunuluyor. Şu anda en yüksek konut kredisi faiz oranı ise Şekerbank konut kredisi paketinde sunuluyor ve yüzde 1.35 faiz oranı uygulanıyor. Ancak 20 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar arasında yer alan Şekerbank 10 yıldan daha uzun vadeli konut kredisi başvurularında bu oranı arttırıyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir