En Kolay Konut Kredisi Veren Bankalar


Bankaların en kolay onay verdiği krediler arasında yer alan konut kredileri uzun vadeli krediler olmakla beraber aynı zamanda yüksek tutarlı kredilerdir. Bankaların konut kredilerine bu kadar kolay onay vermelerinin en önemli nedenleri hem konut kredilerinden yüksek tutarda gelir elde etmeleri hem de konut ipoteği koyarak kredinin geri dönüşü için teminat almalarıdır.

En kolay konut kredisi veren bankalar arasında ilk sırayı hiç şüphesiz Finansbank almaktadır. Aynı zamanda en kolay ihtiyaç kredisi veren bankalar sıralamasında da ilk sıralarda yer alan Finansbank ortalama kredi notuna sahip olan herkese kredi onayı vermektedir. Yani kredi takibi altına girmediyseniz, kredi borcunuzu ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yatırıyorsanız ve belgelenebilir aylık gelir tutarınız kredi aylık taksit tutarını karşılıyorsa bu durumda konut kredisi onayı almanız çok kolaydır.

Yine ING Bank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası konut kredisi onayı konusunda son derece kolaylıklar sunan bankalar arasında yer almaktadır. İş Bankası, Ziraat Bankası ve Halk Bankası ise daha zor konut kredisi onayı veren bankalar sıralamasında bulunmaktadır. Kişinin kredi onayı alma konusunda ki en önemli değerlendirme kriteri kredi notu ortalamasıdır. Yani kredi skoru iyi olan kişilerin konut kredisi başta olmak üzere tüm kredi başvuruları kolaylıkla kabul edilirken kredi notu düşük olan kişilerin ise kredi onayı almaları zorlaşmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir