En İyi Kredi Kartı Hangisidir?


Yeni kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin en çok yanıt aradıkları soruların başında yer alan “en iyi kredi kartı hangisidir?” sorusunun yanıtı aslında kartın kullanım amacı ve kişinin tercihlerine bağlı olarak değişmektedir. Yani hava yolu ulaşımını çok sık kullanan bir kişi için mil puan veren kredi kartları daha faydalı olurken taksitli alışverişi sıklıkla tercih eden kişiler için ise üye işyeri sayısı çok fazla olan bir kredi kartı markası daha verimli olacaktır.

Ülkemizde şu an için en çok kullanılan ortak kredi kartı platformları Bonus Card, Axess kredi kartı, World kredi kartı  ve Maximum Kredi kartı olmak üzere dörde ayrılmaktadır. Bu kartlar pek çok farklı banka tarafından verilmekte olup ortak kredi kartı platformu sayesinde bankalar daha düşük maliyetler ile daha fazla kişiye ulaşma fırsatı yakalarken tüketicilerde her bankadan kredi kartı almak yerine kredi kartı markası kullanarak daha fazla hizmetten yakalanma şansını elde etmektedir.

Garanti Bankası Bonus Card müşterilerine taksitli alışveriş yapmanın yanı sıra aynı zamanda yapmış oldukları harcamalar üzerinden Bonus Para kazanarak bedava alışveriş yapma imkanı da sunmaktadır. Axess kredi kartı ile yapılan alışverişlerden chip para kazanılırken en çok World kredi kartı kampanyaları ile vada puan vermektedir. Özellikle de sevgililer günü, Ramazan ayı, yılbaşı gibi dönemsel harcamaların arttığı dönemlerde bu markalar tarafından çok özel kampanyalar düzenlenerek yapılan harcama tutarına göre farklı seçenekler sunulmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir