Emeklilere Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?


Bazı bankalar emeklilere kredi vermek için daha istekli davranırken bazı bankalar ise emeklilerin kredi geri ödeme yükümlülükleri daha esnek olduğu için kredi onayı vermemeyi tercih etmektedir. Emekliye kredi müjdesi veren bankalar incelendiğinde genelde emekli maaşı ödeyen bankalar olduğu görülmektedir.

Örneğin Denizbank emekli maaşı vermekte olup aynı zamanda düzenlediği emekli kredisi kampanyaları ile de hem daha düşük kredi faiz oranları sunmakta hem de maaşlarını kendi şubelerinden alan emeklilere çok daha kolay bir şekilde kredi onayı vermektedir. Emekli kampanyası düzenleyen bir diğer banka ise Ziraat Bankası olarak öne çıkmaktadır.

Zaten Ziraat Bankası emekli kredi hesaplama işlemi yapıldığı zaman bankanın sunduğu kredi faiz oranlarının cazipliği daha iyi anlaşılırken kredi onayı verilmesi konusunda da banka adı kara liste içerisinde yer almayan tüm müşterilerinin kredi onayı almalarına izin vermektedir. Bazı bankalar ise emekli kredisi PTT kampanyaları düzenlemekte olup maaşını PTT’den alan emeklilere cazip kredi faiz oranları ile kredi kullanımına imkan sunarken aynı zamanda kredi onayı konusunda da çeşitli kolaylıklar sunmaktadır.

1 Yorum

  1. Abdullah Alas

    Kasım 28, 2015 at 11:04 pm

    teşekkür ederiz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir