Eğitim Kredisi Veren Bankalar 2016


Eğitim Kredisi Nedir?

Eğitim giderlerini karşılamak üzere bankaların kullandırmış olduğu kredi paketlerine eğitim kredisi adı verilmektedir. Dershane masrafları, özel kurs giderleri, dil okulları ve yüksek lisans ücretleri gibi tüm masraflar için eğitim kredileri kullanıma sunulmaktadır.

Eğitim Kredisi Başvurusu 

Eğitim kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak sunulan bu kredi paketine başvuruda bulunmak isteyen kişilerden normal ihtiyaç kredisi başvuru evraklarına ek olarak istenen belge eğitim giderini gösteren proforma fatura örneğidir. Yani özel okul ücreti için kredi kullanmak isteyen kişilerin bu okuldan alınacak olan fatura örneğini bankaya ibraz etmeleri gerekmektedir.

60 Ay Vadeli Eğitim Kredisi 

Normal ihtiyaç kredisi paketlerinde vade sınırı olarak 36 ay uygulanmakla beraber 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin verilen tek kredi türü eğitim kredileridir. 60 aya varan vadelerde eğitim kredisi kullandıran bankalar yine ihtiyaç kredisi faiz oranlarından daha uygun oranlarda kredi kullanımına izin verilmektedir. Ancak eğitim kredisi almak isteyen kişilerin okuldan alınacak yazı örneği ya da kurs merkezinden proforma fatura örneği getirmeleri gerekir.

5 Yorum

 1. Ongar

  Ağustos 13, 2016 at 9:54 pm

  Devlet bankalarının hepsi eğitim kredisi vermektedir ve faizleri oldukça düşük.

 2. Ongun

  Ağustos 13, 2016 at 9:55 pm

  Eğitiminiz için harcayacağınız tutarlar için güzel kampanyalar yapılmaktadır takip etmelisiniz.

 3. Onur

  Ağustos 13, 2016 at 9:55 pm

  Eğitim kredisi olarak Garanti bankasını tercih etmiştim ve faizleri oldukça iyi.

 4. Onural

  Ağustos 13, 2016 at 9:56 pm

  Eğitim kredisi için bir çok kampanya düzenlenmektedir önemli olan vadesini ve faizi iyi olanı tercih etmek.

 5. Onuralp

  Ağustos 13, 2016 at 9:56 pm

  Her banka eğitim kredisi vermektedir. Bu krediyi alacağınızda bankaların genel sistemi olan kbb’nizin düşük olmaması gerekiyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir