E-Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?Kazandıklarından arttırdıkları, tasarruf ederek biriktirdiği paraları değerlendirmek isteyenler için artık bankaların birçok farklı ürün seçeneği bulunuyor. Bunlardan biri de; e-vadeli mevduat hesabı.  Birikimlerinize değer katmanın en pratik yolu için siz de bir e-vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Başındaki “e” harfinden de anlayabileceğiniz üzere bu mevduat hesabı, bankanın internet şubesinden açılıyor ve klasik vadeli hesaplardan daha yüksek faiz seçenekleri ile çok daha fazla kazandırıyor.

Bunun için yapmanız gereken ise bankaların e-vadeli mevduat hesabı için müşterilerine sundukları faiz oranlarını incelemek ve en yüksek faiz oranı veren bankanın internet adresinden bir hesap açarak birikimlerinizi arttırmaya başlamak. Peki, bir e-vadeli hesap neden vadeli hesaplara göre daha yüksek faiz seçeneği sunuyor? Bunun nedeni, tıpkı bir dijital bankacılık platformu olan Enpara’nın hesap işletim ücreti, Eft/havale ücreti almaması ile benzerlik gösteriyor. İnternet üzerinden açılan bir banka hesabı olduğu, yani şube olmadığı için e-vadeli hesap da diğer vadeli hesaplara oranla daha yüksek faiz kazandırıyor.

E-vadeli mevduat hesabı açmak için hesap açmak istediğiniz bankanın internet adresi ya da mobil uygulaması üzerinden bir hesap açmak. Bu hesaplara yine internet sayfasından ve mobil uygulama üzerinden para yatırılabiliyor olması da oldukça avantajlı. Birikimlerinizi değerlendirmek, daha yüksek faiz getirisi ile klasik vadeli hesaplardan daha fazla kazanmak için siz de e-vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Bunu yapmadan önce, bankanın hesap işlemi ücreti alıp almadığını kontrol etmeyi de unutmayın. Bazı bankalar böyle bir ücret alırken, bazıları almayabiliyor…

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir