Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Var Mı?


Kredi Notu Hesaplama

Kişinin kredi notunun düşük olması ne yazık ki bankalardan kredi kartı ve kredi onayı almalarını zorlaştırmaktadır. Kredi notunun düşük olması farklı pek çok nedene bağlı olarak yaşanabilmekle beraber en çok ödemelerde yaşanan düzensizlikler nedeni ile yaşanmaktadır. Buna ek olarak kişinin aylık gelirinin düşük olması da kredi notunun düşük olmasına neden olabilmektedir. Peki, düşük kredi notuna kredi veren bankalar var mı?

Kredi notunun düşük olması kredi alınamayacağı anlamına gelmez. Burada önemli olan kredi notunun ne kadar düşük olduğu ve ne kadar kredi kullanılmak istendiğidir. Kişinin kredi notu belirli bir puanın altında ise ne yazık ki bu durumda kredi kullanması çok zordur ve yapılması gereken ilk şey kredi notunu yükseltmek için küçük girişimlerde bulunulmasıdır. Bunun için yapılması gereken ilk şey varsa mevcut kredi ve kredi kartı borçlarının kapatılmasıdır. Borç kapatıldığı zaman kredi riski azalacağı için otomatik olarak kredi notu yükselmiş olur.

Yine kredi notu ortalama seviyede olan kişilerin kolay kredi veren bankalar aracılığı ile kredi başvuru formu doldurmaları halinde onay almaları mümkündür. Ancak burada kredi notu sorgulaması yapılarak kişinin kredi notunu öğrenmesi ve buna göre bir kredi limiti belirleyerek başvuruda bulunmaları gerekir. Aksi halde kredi onayı almaları çok daha kolay olacaktır. Yine aylık gelir tutarı ile kredi ödemesi arasında da denge bulunmalı, kişinin aylık geliri asla kredi ödemesinin aylık bedelinin yarısının altında kalmamalıdır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir