Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?


Konut kredileri diğer kredi paketlerinden farklı olarak uzun vadeli krediler arasında yer aldığı için kredi faiz oranları arasında yaşanan bir puanlık fark bile toplamda çok daha fazla paralar ödenmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin konut kredisi faiz oranları hakkında çok iyi araştırma yapmaları ve tüm bankaların konut kredisi faiz oranları için karşılaştırmada bulunmaları gerekmektedir.

Düşük faizle konut kredisi veren bankalar belirlendikten sonra buna ek olarak bankaların tahsil ettikleri konut kredisi masrafları da karşılaştırılmalıdır. Çünkü bankaların bir çoğu konut kredisi faiz oranları üzerinden indirime giderek müşterileri kendilerine çekmeye çalışırken faiz gelirinden zarar etmemek adına konut kredisi dosya masrafı gibi giderleri yükselterek bunu telafi etme yoluna gitmektedir.

Son yıllarda açılan konut kredisi dosya masrafı iadesi davalarının sonucunda bankalar bu tutarı iade etmeye başlasa da artık bu masrafları başka isimlerle kullandırmaları ve konut kredisi sözleşmesi üzerine bu tutarı ödememek için krediyi kullanan kişiye kendi el yazısı ile ibareler yazdırmaktadır. Bunun için konut kredisi masrafları 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da kredi kullanmak istiyorum diyen tüketiciler tarafından mutlaka iyi araştırılmalı, konut kredisi faiz oranları ile bankanın talep ettiği konut kredisi masrafı da toplam maliyete dahil edilerek kredi bu şekilde kullanılmaktadır.

Bankaların konut kredisi faiz oranları sürekli güncellendiği için düşük faizli konut kredisi veren bankalar listesinde de sürekli değişiklikler olmaktadır. Bu nedenle konut kredisi kullanmaya karar verdiğiniz anda her bankanın güncel konut kredisi faiz oranları incelenmeli ve konut kredisi karşılaştırma hizmetlerinden yararlanılarak avantajlı konut kredisi kullanımına çalışılmalıdır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir