Dosya Masrafsız Kredi


Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin hassas davrandıkları konulardan biri de kredi dosya masrafı adı altında tahsil edilen yüksek paralardır.

Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen pek çok kişi dosya masrafsız kredi kullanma fırsatı sunan bankaları tercih etmektedir. Özellikle de konut kredisi dosya masrafı gibi son derece yüksek tutarların söz konusu olduğu kredilerde kredi karşılaştırması yapılması gerekir.

Dosya Masrafsız Konut Kredisi 

Konut kredisi paketlerinde uygulanan prosedürün çok daha fazla olması nedeni ile çoğu zaman son derece yüksek konut kredisi dosya masrafı talep edilir. Ancak bankalar dönemsel olarak düzenledikleri kampanyaları ile müşterilerine dosya masrafsız konut kredisi kullanma imkanı sunmaktadır.

Burada konut kredisi başvurusu işleminde bulunacak olan kişinin kredi notu ortalaması ve kullanacağı kredi tutarı da çok önemlidir. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin yüksek tutarlı konut kredisi başvurusunda bulunması durumunda banka çeşitli esneklikler sağlayabilmektedir.

Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi 

İhtiyaç kredisi kampanyaları 2016 yılında büyük bir hızla ilerlemeye devam ederken özellikle de bayram kredisi gibi kredi kampanyaları ile dosya masrafsız kredi kullanımı mümkün kılınmaktadır. Normal dönemlerde de bankalar müşterilerine iki seçenek sunmakta olup düşük faizli dosya masrafı ödenen krediler kullandırılırken bunun yanı sıra yüksek faizli dosya masrafsız kredi kullanımına izin verilmektedir.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar 

Hemen hemen tüm bankaların dosya masrafsız kredi desteği vermekte olup özellikle de yüksek faiz uygulayan bankaların kredi onayı vermeleri çok daha kolay olmaktadır.

5 Yorum

 1. Serhan

  Ağustos 13, 2016 at 11:30 pm

  Dosya masrafsız tüm bankalar artık kredi veriyorlar.

 2. Serhat

  Ağustos 13, 2016 at 11:30 pm

  Bankalar artık eskisi gibi dosya masrafı talep edemiyorlar yasal suç haline geldi.

 3. Serkan

  Ağustos 13, 2016 at 11:30 pm

  Eğer bankalar sizden dosya masrafı istiyorsa ve bunu öderseniz tüketici haklarına şikayet edebilirsiniz.

 4. Serkut

  Ağustos 13, 2016 at 11:31 pm

  Konut kredilerinde istenilen dosya masrafı aslında ekspertiz masrafıdır.

 5. Sermet

  Ağustos 13, 2016 at 11:31 pm

  İhtiyaç kredilerinde dosya masrafı alınmamaktadır. Bu konuda tüm bankalar özel kampanyalar yapıyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir