Doğru Yatırım İçin TavsiyelerYatırım yaparken ilk amacımız yatırdığımız parayı arttırmaktır. Yani kimse para kaybetmek için yatırım yapmıyor. Bu durumda yatırımdan kazanç sağlayabilmek için doğru temel adımları atabilmek gerekiyor. Tasarruflarınız sayesinde elde ettiğiniz paranızı doğru yere yatırarak kazancınızı ve biriktirdiğiniz parayı ikiye katlayın. Yatırım yapmadan önce ilk dikkat etmeniz gereken noktalardan biri, nerede yatırım yapacağınız, yani bulunduğunuz ülkenin ekonomik şartlarını göz artı etmemenizi öneriyoruz. Bunları takip etmek için iyi bir matematikçi ya da istatistikçi olmanız da gerekmiyor, günlük ekonomik durumlardan haberdar olmanız yeterli.

Böylece ne zaman eve yatırım yapacağınızı ya da ne zaman dolara, altına yatırım yapacağınızı da az çok kestirebilir bir hale gelirsiniz. Böylece akıllı bir yatırım yapmak için doğru bir adım atmış olursunuz. Örneğin bulunduğunuz emlak fiyatlarının giderek arttığı bir dönemdeyseniz, birkaç yıl sonra yatırımınızı kazanca çevirecek bir yatırım yapmış olacaksınız.

Yatırım yapacağınız kıymetin piyasa değeri de doğru bir yatırım için gerekli şartlardan. Yatırım yapmayı düşündüğünüz kıymetin değeri artışı ve piyasadaki durumu hakkında bilgi sahibi olmadan yatırım yapmayın. Uzun vadede piyasa değeri artış gösterebilecek alanlara yatırım yapın. Doğru öngörüler ile aldığınız hisse senedi birkaç yıl içinde iki kat değerlenebilir. Yapacağınız yatırımın doğru bir yatırım olması için bir diğer önemli nokta da yatırımın nakde kolay çevrilebilir olmasıdır. Satılırken piyasa değerinin altında değil, piyasa değerinin üstüne satılabilecek kıymetlere yatırım yapmalısınız.

5 Yorum

 1. alena

  Aralık 22, 2015 at 5:50 pm

  dogru yatırım ıcın onerdıgınız herhangi bir site veya kurulus varmı ?

 2. ömer

  Aralık 22, 2015 at 5:55 pm

  yatırım tavsiyeleri ile ilgili vermiş oldugunuz bilgiler için tesekkur ederım bundan sonra daha dıkkatlı olacagım 🙂

 3. remzi

  Aralık 22, 2015 at 6:01 pm

  soledıklerınız gercekten cok dogru bende bır gırısımcıyım emlak gayrımenkul ıslerıyle ugrasıyorum bu aralar emlak ve gayrımenkulun gercektende fıyatları artıyor..

 4. reyhan

  Aralık 22, 2015 at 6:04 pm

  pekı yatırımlar yapmamız için sermayeye ihtiyacımız varmı düşük bir sermayeyle nelere yatırım yapabilirim.

 5. tuğberk

  Aralık 22, 2015 at 6:07 pm

  kendimi bu konuda pek güvenmiyorum yatırım konusunda reel veya online kurs alabileceiğim bir yer varmı??

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir