Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır, Başvuru Nasıl Yapılır?


Ülkemizde sürekli olarak evlilik yaşının yükselmesi ve buna bağlı olarak çocuk sahibi olma yaşının artması ile beraber hükümet evlenmek isteyen kişilere kredi desteği sağlama kararı almış durumda. Devlet destekli evlilik kredisi olarak bilinen yeni kredi paketi kapsamına evlenmek isteyen çiftlere devlet 10 bin lira kredi kullanımı için imkan sağlayacak. Evlilik kredisi şartları arasında evlenmek isteyen çiftlerin 18 yaşından büyük 24 yaşından küçük olmaları, maddi imkanlarının evlenmeye uygun bulunmaması ve ağır suçlardan hüküm giymemiş olması şartları yer almaktadır.

Henüz planlama aşamasında olan ve 2016 yılı itibari ile hayata geçirilmesi planlanan evlilik kredisi için devlet bankaları kullanmayı planlamakta olup bankaya evlilik kredisi başvurusu için form dolduran çiftlerin değerlendirmesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılacak olup kredinin onay alması durumunda ise ödeme Maliye Bakanlığı tarafından yapılacaktır.

Bankaların vermiş olduğu evlilik kredisi için ise herhangi bir yaş sınırı ve gelir grubu sınırlaması uygulanmamaktadır. Evlilik kredisi veren bankalar denildiği zaman akla ilk gelenlerden biri olan Akbank evlilik kredisi paketidir. Bu kredi kampanyası kapsamında Akbank masrafsız kredi kullanımına izin verirken yine düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanımına onay verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir