Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2016


Evlenmek isteyen çiftlere uygun koşullarda maddi destek verilmesi amacı ile uygulamaya geçirilen evlilik kredisi ne yazık ki yaş sınırlaması nedeni ile pek çok çift tarafından kullanılamamaktadır. Genç çiftlerin evlenmeleri için geliştirilen devlet destekli evlilik kredisi paketlerinden yararlanmak isteyen çiftlerin en az 18 en fazla 24 yaşında olması gerekmektedir.

Bu nedenle ne yazık ki evlilik kredisi almak istiyorum diyen pek çok çift bu avantajlı kredi koşullarından yararlanamamaktadır. Üniversite bitiren ve daha sonra iş arama yarışına giren çiftlerin pek çoğu 24 yaşını aştığı için özellikle de erkekler için bu yaş sınırı büyük bir dezavantaj haline gelmektedir. Evlilik kredisi veren bankalar ise sadece kamu bankalarıdır.

Evlilik kredisi başvurusu için yeni yapılan düzenlemeler sonucunda ise oluşan yoğun baskı nedeni ile evlilik kredisi yaş sınırı üniversite mezunu çiftler için 26 yaşa çekilmiştir. Yürütülen yeni uygulama kapsamında evlenmek istiyorum diyen çiftlere 10 bin lira evlilik kredisi kullandırılacak olup ilk yıl geri ödemesiz kredi kullandırılması sayesinde çiftlere borçlarını çok daha kolay bir şekilde ödeme imkanı sağlanmaktadır. Yine bundan sonraki aşamada 48 ay vadeli kredi geri ödemesi seçeneği de sunulduğu için ihtiyaç kredisi ile evlilik kredisi karşılaştırma yapılamayacak kadar büyük avantajlara sahiptir.

3 Yorum

 1. Gülşah

  Nisan 24, 2016 at 12:56 pm

  Yeni evliliklere devletin destek çıkıyor olması insanlara fayda sağlıyor.

 2. abdullah

  Nisan 24, 2016 at 12:57 pm

  Evlinecek çiflere gayet güzel destek ve devletin bu imkanı sağlaması çok iyi.

 3. Tayip

  Nisan 24, 2016 at 12:57 pm

  Kredileri sağlıyorlar fakat faizleri biraz daha düşürülmeli.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir