Çevre Dostu Ev Kredisi Nedir?Çevre dostu ev kredisi İş Bankası tarafından sunulan bir kredidir. Bu krediyi alabilmeniz için B enerji sınıfına tâbi olan ya da bu sınıfın üstündeki enerji sınıflarına tâbi olan çevre dostu binalardan ev sahibi olmanız gerekmektedir. Siz de çevre dostu bir ev sahibi olarak çevre dostu ev kredisinden yararlanmak istiyorsanız bu konuda detaylı bilgi almak için yazımızı okuyun.

Herkes ev sahibi olmak ister. Ancak nasıl bir ev sahibi olmak istediğiniz önemlidir. Eğer size kiracı olduğunuz evi özleten bir ev satın alırsanız mutsuz olursunuz. Bu yüzden nasıl olursa olsun benim olsun dememelisiniz. Çünkü ev sahibi olmak hem çok para hem de çok zahmet gerektiren bir eylemdir. Her şeyden önce verdiğiniz paranın ve emeğin karşılığını size geri verecek bir ev gereklidir. Üstelik evi satın almak için kredi çekerek yüklü bir borç altına girdiğiniz zaman buna değmesini istersiniz. Bu yüzden ev sahibi olmaya karar verdiğinizde aceleci davranmamalı ve tüm seçenekleri en ince detayına kadar incelemelisiniz. Evinizin konumu da oldukça önemlidir. Fiyatı düşük diye daha sonra sizi aldığınıza pişman edecek bir evi satın almanız sizin paranızdan çok para götürmese de hayatınızdan yılları götürebilir. Üstelik sağlığınızı da elinizden alabilir. Bu yüzden ev sahibi olmak istiyorsanız iki seçeneğiniz vardır. Birincisi kiralık evde yaşayıp tasarruf ederek para biriktirmektir. İkincisi de ucuz diye kooperatif evine girmek ve hem küçük bir evde yaşayıp mutsuz olmak hem de yıllarca taksit ödemektir. Ancak buna bir seçenek daha eklemeliyiz: Çevre dostu bir ev sahibi olup çevre dostu ev kredisiyle ücretini ödemek.

Çevre dostu ev çok sayıda artıya sahiptir. Bunlardan biri sizi mutlu eden bir eve sahip olmaktır. Diğeri de çevre dostu bir eve sahip olmanın psikolojik rahatlığını yaşamaktır. İş Bankası çevre dostu krediyi size özel indirimli faiz oranlarıyla veriyor. Çevre dostu binalar enerjiyi etkin kullanır. Evinizin elektrik, su ve doğalgaz faturaları düşük gelir. Bu evler enerjiyi tasarruflu kullanır. Bunun hem sizin cebinize hem de çevreye yararı olur. İş Bankası çevre dostu ev kredisini 120 aya varan vadelerle alabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir